İstanbul Bilim İlkokulu Meclis Başkanı'nı Seçti

Öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, demokrasi bilincinin yaşatılması ve inisiyatif kullanma becerisinin kazandırılması amacıyla planlanan 2015-2016 eğitim-öğretim sezonu Okul Öğrenci Başkanlığı Seçimi bu yıl da Bilim Koleji'nde tatlı bir rekabete dönüştü.

 

Adaylar, Okul Öğrenci Meclis Başkanı olabilmek için kıyasıya rekabet ortamı oluşturarak arkadaşlarına projelerini anlattılar. Kendilerine tanınan süre içerisinde sınıflarda yaptıkları tanıtım faaliyetleri ile reklam çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüler.

 

03.11.2015 Cuma günü tüm öğrencilerin katılımı ile seçim gerçekleşti.

 

Genel ve yerel seçimleri aratmayan Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimleri için pusulalar basıldı. Öğrenciler, aday öğrencilerin isimlerinin yazılı olduğu ortak pusulalarda başkan olarak görmek istedikleri kişinin bulunduğu sütuna evet mührünü basarak demokratik tercihini kullanmış oldular.

 

Seçim çalışmaları sayesinde hoşgörü ve çoğulculuk bilincine vurgu yapılarak, öğrencilerin seçme ve seçilme özgürlüğünü yaşamaları sağlanmış, iletişim kurabilme becerileri geliştirilmiştir. 4-B sınıfı öğrencilerinden Zeynep Kazan oy çokluğu ile başkan seçilmiştir. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Habere Ait Fotoğraf Galerisi