KURUMSAL KİMLİK

Logo Kullanım Kılavuzu

İstanbul Bilim Koleji logo kullanım kılavuzu, İstanbul Bilim Koleji kurum kimliği kapsamında, tüm görsel malzemelerde, kurum logosunun kullanım düzeni ve kurallarını içerir. Bu kılavuz görsel malzemelerde logo uygulamalarında çıkabilecek temel uygulama sorularına yol göstermek amacıyla hazırlanmıştır. 

Bu kılavuzun temel amacı; amblem, logo ve logotype gibi temel unsurların belirli bir kaynaktan alınarak kullanılması ve bu unsurların farklı biçimlerde üretilmesinin engellenmesidir. 
 
Kılavuz, tüm iletişim ortamlarında, kurum kimliğinin güncel, etkili ve tutarlı şekilde yansıtılmasını sağlayacak çerçeveyi sunmaktadır.
 
Kurumsal kimlik ve kullanımıyla ilgili sorularınız için Kurumsal İletişim Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.
 
Kurumsal İletişim Birimi
 
iletisim@bilimkoleji.k12.tr
 
Logo ve Logotype
 
İstanbul Bilim Koleji’nin logosu her zaman amblem ve yazı bir arada olacak şekilde kullanılır, amblem tek başına kullanılmamalıdır.
 
 
 
 
 
 
Logonun Rengi
 
İstanbul Bilim Koleji’nin kırmızı ve siyah renklerinin, baskı, elektronik ortamlar ve boyama için renk değerleri aşağıdaki gibidir. Farklı renk kodlamaları söz konusu olduğunda İstanbul Bilim Koleji Kurumsal İletişim Birimi ile iletişime geçilmelidir.
 
 
 
 
 
Kurumsal Font
 
İstanbul Bilim Koleji’nin kurumsal fontu TR Lithograph Bold’dur. 
 
 
 
 
 
Logonun Farklı Zeminlerde Kullanımı
 
İstanbul Bilim Koleji’nin logosu her zaman amblem ve yazı bir arada olacak şekilde kullanılır, amblem tek başına kullanılmamalıdır.
 
 
 
 
 
Logonun Siyah-Beyaz Kullanımı
 
Siyah-beyaz baskı ve uygulamalar söz konusu olduğunda, zemin rengi beyazsa logo siyah haliyle, zemin rengi siyahsa logo beyaz haliyle uygulanır.
 
 
 
 
Logonun Yanlış Kullanımları
 
Logo, bu kılavuzda gösterilen formatlar dışında kullanılmamalıdır. Bazı yanlış kullanımlar aşağıda belirtilmiştir. Logonun kullanımıyla ilgili bir sorun yaşandığında Kurumsal İletişim Birimi ile irtibata geçilmelidir.